Krists Kreics
Tixico
Pastāsti mazliet vairāk par sevi, ar ko ikdienā nodarbojies un kas Tevi ir atvedis uz Coworking Liepaja?
Es ikdienā studēju datu zinātni EIT Digital maģistrantūras programmā. Programma sevī apvieno uzņēmējdarbību un moderno tehnoloģiju apguvi un ļauj man studēt divās dažādās Eiropas tehniskajās universitātēs. Paralēli studijām strādāju pie sava uzņēmuma attīstīšanas. Pateicoties studiju programmas specifikai man pēc ilgiem laikiem ir iespēja pavadīt lielāko daļu vasaras dzimtajā Liepājā. Tā kā vasarā ir plānots izdarīt daudz sakarā ar savu uzņēmumu un mājās esmu absolūti neproduktīvs, tad esmu Coworking Liepaja biedrs.
Pastāsti mazliet vairāk par savu projektu Tixico
Tixico ir nākamās paaudzes biļešu risinājums sporta pasākumiem. Mēs digitalizējam biļetes un saglabājam informāciju par biļešu īpašuma tiesībām uz blokķēdes. Šāda veida biļete ir pasargāta pret viltošanu un ļauj mums realizēt uzticamu un drošu otrreizējo biļešu tirgu. Digitālā biļete ir elastīga un to var personalizēt un piedāvāt dažādus bonusus sezonas biļešu turētājiem. Organizatoriem arī tiek piedāvāta datu un procesu analīze, kas ļauj labāk apzināt tirgu un sagatavoties kārtējam mačam. Mūsu ilgtermiņa vīzija ir būt vienas pieturas risinājumam liela izmēra pasākumiem.
Kā Tu izvēlējies savu profesiju un kas Tevi ir atvedis līdz tam ar ko nodarbojies šodien?
Es vienmēr esmu vēlējies radīt kaut ko pats. Sāku sestajā klasē veidot dizainus un apstrādāt bildes Photoshop. Pēc tam sāku tos dizainus arī implementēt un izveidot mājaslapas. Vidusskolā programmēšanas stundās parādījās iespēja apgūt triviālus algoritmus. Lai arī ļoti ilgu laiku šīs lietas bija man apkārt, par to ka es varētu ar viņām nodarboties arī profesionālā līmenī es izlēmu tikai pēc 11. klases ar domu. Liriskā atkāpe: "Izlasīju rakstu Forbes par Kevinu Sistromu un Instagram un mani aizrāva ideja, ka divu cilvēku komanda var savā nodabā kaut ko radīt un pēc tam šo kaut ko izmanto miljoniem cilvēku pasaulē. Tas arī mani visvairāk piesaista IT startupiem, iespēja no mazas valsts apkalpot miljoniem cilvēku visā pasaulē." Pēc tam izvēlējos iestātes LU Datorikas fakultātē, kur pēdējā studiju gadā strādāju kopā ar savu profesoru pie blokķēdes tehnoloģiju izzināšanas un apgūšanas. Attiecīgi pirmā lieta, kas iešāvās prāta bija, ka ar šo tehnoloģiju var risināt problēmas biļešu tirdzniecībā. Mēnesi vēlāk satikos ar Normundu un nolēmām ideju realizēt. Kamēr studēju Eindhovenā iepazinos ar talantīgiem cilvēkiem, kuriem iepatikās mūsu ideja un tā mēs visi kopā esam aizvadījuši neskaitāmas nedēļas nogales un vakarus strādājot pie Tixico.
Esi iepriekš strādājis dažādos koprades birojos, kādas priekšrocības saredzi darbam Coworking?
Iepriekš esmu īstermiņā strādājis un apmeklējis vairākas koprades telpas gan Rīgā, gan ārpus Latvijas. Coworking lielākā priekšrocība ir komūna jeb cilvēki, kas coworko ar tevi. Ja konkrētā vietā ir pietiekami daudz interesantu un zinošu cilvēku, tad arī tu vai tavs uzņēmums varēs attīstīties ātrāk, jo ir kam paprasīt padomu un pie kā validēt savus pieņēmumus. Nevar noliegt arī cenas faktoru. Maksāt par galda vietu coworking ir daudz lētāk nekā īrēt biroja telpas Rīgas centrā.
Pastāsti mazliet vairāk par saviem un sava uzņēmuma turpmākajiem plāniem
Septembrī dodos uz Helsinkiem, kur pavadīšu nākamos 10-12 mēnešus. Šajā laikā jāturpina studijas un jāiegūst maģistra grāds. Lielākais darbs, protams, būs pie Tixico. Drīzumā sāksim tirgot pirmās biļetes un nākamo 6 mēnešu laikā pabeigsim pirmo lielo investīciju piesaisti, pabeigsim izstrādes pirmo daļu un iegūsim klientus ārpus Latvijas. Tā kā galvenais mērķa tirgus ir Zviedrija un Somija, tad varēšu būt tuvāk klientiem un apgūt kontaktus organiski.
Made on
Tilda